برای اینکه بتوانیم بر روی انواع برچسب چاپ کنیم باید از جوهری مخصوص این کار که اصطلاحا ریبون نام دارد استفاده نماییم. همچنین برای هر نوع لیبل، ریبون مخصوص وجود دارد تا بهترین کیفیت چاپ و ماندگاری بدست آید ، با در نظر داشتن خواسته ما از چاپ که می تواند ماندگاری یا کیفیت و یا قیمت آن باشد ریبون ها انواع مختلفی خواهند داشت.

چند نوع ریبون داریم.

۱-ریبون WAX-REZIN:رای اینکه بتوانیم بر روی انواع برچسب چاپ کنیم باید از جوهری مخصوص این کار که اصطلاحا ریبون نام دارد استفاده نماییم. همچنین برای هر نوع لیبل، ریبون مخصوص وجود دارد تا بهترین کیفیت چاپ و ماندگاری بدست آید ، با در نظر داشتن خواسته ما از چاپ که می تواند ماندگاری یا کیفیت و یا قیمت آن باشد ریبون ها انواع مختلفی خواهند داشت.

۲-ریبون RESIN:ریبون رزین از کیفیت چاپ بالایی برخورداراست و از نقاط قوت این ریبون می توان به مقاومت بالای آن در برابر سایش،حرارت،رطوبت،مواد شیمیایی و … اشاره کرد.همچنین ریبون رزین در برابر رطوبت آزمایشگاهی و سردخانه ها نیز مقاومت بالایی دارد.
ریبون رزین در ابعاد و اندازه های مختلف قابل عرضه می باشد به طوری که امکان برش آن با توجه به خواسته مشتری وجود دارد.

۳-ریبون WAX:ریبون وکس در برابر سایش،حرارت،نورخورشید،مواد شوینده و مواد شیمیایی مقاومت بالایی ندارد اما در حال حاضر به خاطر قیمت پایین،ریبون وکس بیشترین استفاده را در صنایع مختلف از جمله بسته بندی دارد.از مزیتهای این ریبون سرعت بالا در چاپ،عدم نیاز به حرارت بالا برای چاپ و مقرون به صرفه بودن آن میباشد.ریبون وکس در ابعاد مختلف قابل عرضه میباشد به طوری که امکان برش آن با توجه به خواسته مشتری وجود دارد.

منبع: sharpiran


 [list icon=”momizat-icon-bullhorn” ]کلیـک کـنید و به کـانال مجلـه در تلگــرام بپیـوندید[/list]