دوربین مداربسته HDTVI  مدل VHC-2120 ، یکی از محصولات Vertina بوده که در عین اندازه کوچک و در واقع جمع و جور بودن این دوربین و همچنین بدنه ضد آب این دوربین که دارای استاندارد IP66 می باشد، باعث می گردد که از این دوربین چه در محیط داخل، بلکه در محیط بیرون نیز از آن استفاده نمایید.

پردازنده و سنسور مورد استفاده در این دوربین از نوع high-performance CMOS با کیفیت ۱ مگاپیکسلی می باشد که در واقع کیفیتی برابر ۷۲۰P یا HD را به ارمغان می آورد. پیکسلها در این تصویر به صورت ۱۲۹۶ پیکسل افقی و ۷۳۲ پیکسل عمودی می باشد . تفاوت این نوع کیفیت در زمانی که این تصویر را در کنار تصاویر D1 یا CIF قرار می دهید کاملا مشهود می باشد

ipmkala

لنز این دوربین از نوع مگاپیکسلی بوده که در مقادیر ۳٫۶ میلیمتری – ۲٫۸ میلیمتری و ۶ میلیمتری قابل انتخاب در زمان خرید می باشد. هر یک از این مقادیر ، زاویه ای را می توانند پوشش دهند، مثلا لنز ۳٫۶ میلیمتری در این دوربین می تواند تا ۷۰٫۹ درجه از محیط را پوشش دهد و یا لنز ۲٫۸ میلیمتری زاویه ای در حدود ۹۲ درجه و همچنین لنز ۶ میلیمتری  در این دوربین زاویه ۵۶٫۷ درجه را پوشش می دهد. لذا شما می توانید بر حسب محیط ، لنز مورد نظر را انتخاب کنید. مثلا اگر بخواهید در یک محیط کوچک، کل تصاویر را داشته باشید ، از دوربین با لنز ۲٫۸ میلیمتر استفاده کنید

قابلیت ICR‌ در این دوربین را می توان از نقاط قوت دیگر این دوربین در نظر گرفت- چرا که برای شما تصاویری با وضوح بهتر نسبت به دوربین های آنالوگ قدیمی در در شب ، به نمایش خواهد گذاشت.

شاید این واژه را در خرید دوربین ، مد نظر قرار ندهید ولی از مهمترین گزینه ها برای دوربین می باشد. اعتراضی که اکثر مشتریان در دوربین های آنالوگ داشتند، در این مورد بود که تصویر در شب با کمی نویز همراه است. یعنی به عبارتی در تصویر، نقاط کوچکی دیده میشود که باعت ایجاد نویز در تصویر و عدم وضح تصویر میگردد. این مورد در واقع همان S/N می باشد که به معنای سیگنال به نویز است. هز چقدر این مقدار بیشتر باشد، دوربین تصویری با نویز بسیار کم را نشان خواهد داد و هر چقدر این مقدار کم باشد ، تصویر با نویز بیشتری همراه خواهد بود.

خوشبختانه در این دوربین S/N دارای مقدار ۶۳ دسی بل می باشد که مقداری کاملا معقول و خوب می باشد.

وقتی دوربین را در محیط بیرونی و یا در محیط داخل نصب میکنید، همیشه دمای محیط را در نظر بگیرید. این موردی می باشد که بیشتر نصابان به آن توجه میکنند.

دوربین مداربسته، دارای محدوده دمای کاری مشخصی می باشد ، یعنی در دمای خارج از دمای تعیین شده برای کار دوربین، تصویر قطع خواهد شد.

پس در زمانی که دوربین مداربسته را در محیط سردسیر نصب میکنید حتما باید دوربینی با دمای کار زیر صفر و حداقل تا ۳۰ درجه زیر صفر باشد

در محیط های گرم مثل جنوب کشور ، دمای حداقل ۴۰ درجه باید در نظر گرفته شود.

خوشبختانه در این دوربین، دمای کاری، مابین ۶۰ درجه بالای صفر و ۴۰ درجه زیر صفر می باشد . یعنی با خیال راحت این دوربین مداربسته را نصب کنید

استانداردی آشنا برای نصابان.

این واژه بسیار مهم می باشد. زیرا شما برای نصب دوربین مداربسته خود در محیط بیرون ، حتما باید دوربینی با این استاندارد را تهیه کنید.

این دوربین مداربسته دارای استاندارد IP66 می باشد، یعنی در محیز بیرون و بارانی مشکلی با آن نخواهید داشت

ipmkala

دوربین در روز تصویر خوبی دارد، ولی آیا در شب و در تاریکی مطلق هم تصویر خوبی خواهد داشت. این سوالی است برا همه نصابان و مشتریان.

برد مادون قرمز این دوربین ، ۲۰ متری می باشد ، یعنی محیط به اندازه ۲۰ متر مربع را پوشش خواهد داد. این بدان معنی است که این دوربین با استفاده از فتوسل موجود در جلوی دوربین، تاریکی هوا را تشخیص داده و مادون قرمزها را روشن میکند و با استفاده از قابلیت تصویر مگاپیکسلی و قابلیت ICR ، تصویری به مراتب بهتر از دوربین های آنالوگ را در شب به نمایش خواهد گذاشت.

جمع بندی:

اگر به دنبال دوربینی با کیفیت و در عین حال دوام کاری بالا و همخوانی قطعات با یکدیگر و به بان ساده تر ، دوربینی که نیازهای شما را از بابت داشتن تصویر برطرف خواهد کرد، در خرید این دوربین شک نکنید. کیفیت تصویر ۱ مگاپیکسلی که کیفیت تصویر HD را ارائه میدهد به همران تنوع انتخاب لنز که به طور معمول ۳٫۶ میلیمتر می باشد، با داشتن مادون قرمزی ۲۰ متری برای دید در تاریکی مطلق،و همچنین ضد آب بودن این دوربین برای استفاده در محیط بیرون، بهترین گزینه برای شما جهت استفاده در محیط داخل یا محیز بیرون می باشد

در حال حاضر این دوربین با قیمت ۱۵۵٫۰۰۰ تومان در بازار قیمت گذاری شده و به فروش میرود.

همچنی همراه این دوربین بن تخفیف خرید کالای بعدی از این برند را نیز می توانید داشته باشید که فروشگاه ipmcctv ، برای سهولت کار ، انتخاب مشتریان را افزایش داده و در صورت عدم نیاز به این بن کارت، تخفیف بیشتری شامل قیمت خرید دوربین می شود

سایت ipmcctv.com به همراه این دوربین ، کارت اصالت کالای ipmcctv را نیز قرار می دهد تا اطمینان در خرید مشتریان عزیز را چندین برابر کند که جنس اصل را خریداری میکنند.


نویسنده : مهندس اسماعیلی