دوربین های نظارتی، امنیتی متنوعی مانند Dropcam ها به منظور مانیتورینگ از راه دور طراحی و در بازار عرضه شده اند اما مشکل این نوع دوربین ها اتصال همیشگی به منبع تغذیه و سیگنال های وای فای (WIFI) می باشد، حال کمپانی پاناسونیک محصولی را با نام نی بو (Nubo) معرفی کرده است که می تواند به عنوان یک جشم ناظر در شرایط که برق و سیگنال WIFI موجود نباشد از طریق اتصال ۴G به نظارت از راه دور محیط مورد نظر پرداخت.

این دوربین می تواند با کمک سنسور تشخیص حرکت خود، حرکات را تشخیص و کلیپ های تصویری ۵ ، ۱۰ ، ۳۰ و یا ۶۰ ثانیه ای را ضبط کرده و با آنالیز تصاویر تفاوت بین انسان و حیوانات را تشخیص دهد.این موضوع کمک می کند در زمانی که حیوان خانگی و یا مهمان ناخواسته شما وارد منطقه در حال پایش شود، nubo پیامی و تصویر ضبط شده را به تلفن و یا تبلت شما ارسال کند.

امکان دیگری که در این دوربین وجود دارد بلندگو(اسپیکر) و میکرفون داخلی است که اجازه می دهد ارتباط صوتی ۲ طرفه برقرار شود.nubo دارای یک پورت USB است که از طریق آن می توان دوربین را شارژ و یا اتصال دائمی برق را برای آن مهیا نمود.دارا بودن استاندارد محافظتی IP66 امکان نصب این دوربین را در محیط های بیرونی مانند پارکینگ، سایت های ساخت و ساز، گلخانه ها و غیره را محیا کرده است.
پاناسونیک امیدوارست Nubo یکی از مواردی شود که در چمدان مسافرین و یا اعضأ سرویس های مهمان پذیر مانند Airbnb قرار بگیرد تا در هنگام ترک هتل به نظارت نظافت چی و یا همخانه خود بپردازند.
تمامی ارتباط بین دوربین، سیستم ذخیره سازی ابری و یا تلفن همراه توسط پروتکل SSL و رمز عبور، رمزنگاری می شود تا امنیت اتصال بر قرار شود.اگر تمایلی به ذخیره سازی بر روی سیستم ذحیره سازی ابری (Cloud) ندارید، می توانید با قرار دان یک کارت حافظه بر روی دوربین تصاویر را بصورت محلی ذخیره کنید.

 

Nubo به همراه یک اپلیکیشن برای سیستم های آندروید و IOS عرضه می شود که علاوه بر مانیتورینگ تمامی تنظیمات دوربین را در اختیار کاربر قرار می دهد.شایان توجه است این اپلیکیشن توانایی اجرای دستورات مختلف ازجمله ضبط مداوم، متوقف نمودن ضبط، نمایش زنده تصاویر، ارتباط صوتی دو طرفه، بازپخش تصاویر، گرفتن Snapshot و نمایش حضور انسان و یا حیوان خانگی را در یک جدول زمانی خواهد داشت.
به گفته پاناسونیک این دوربین در ماه آوریل با همکاری کمپانی Vodafone به منظور پشتیبانی از سرویس ۴G با قیمت ۲۴۹$ در اروپا پیش فروش می شود.

 


[list icon=”momizat-icon-bullhorn” ]کلیـک کـنید و به کـانال مجلـه در تلگــرام بپیـوندید[/list]