اگر ترفندهای روز دنیا را دنبال کنید حتما به این عبارت برخورده اید: IFTTT. دی-لینک نیز این موضوع را عنوان کرده و به سوالاتی در این باره پاسخ داده است. اینکه این عبارت به چه معناست؟ و آیا محصولات mydlink Home نیز می‌توانند از مزایای آن بهره مند شوند؟
IFTTT مخفف If This Then That و عبارتی شرطی است که می‌توان گفت ساده‌ترین راه برای درک زبان میان دستگاه‌ها، اپلیکیشن ها و وب‌سایت شمرده می‌شود. روشی به‌منظور خودکارسازی عملکرد روزانه دستگاه‌ها تا بتوانید اتفاقات فوق‌العاده‌ای را در اطرافتان رقم بزنید. این وظایفی که برای دستگاه‌ها تعریف می‌شود و آن را “دستورالعمل” می‌نامیم چیزی مانند مثال زیر است:
درصورتی‌که خورشید غروب کند سپس چراغ راهرو روشن خواهد شد.

ifttt-1-768x253

یا
درصورتیکه من خانه را ترک کنم سپس دوربین وایفای به ضبط تصاویر ویدئوها می‌پردازد.

ifttt-2-768x294

اگر این مسئله را به‌درستی تجسم کرده باشید می‌توانید خانه‌تان را با خدمات باورنکردنی آن کاملاً اتومات کنید. خدماتی که اپلیکیشن مای دی-لینک هوم ارائه می‌دهند نیز کاملاً این موارد را پشتیبانی می‌کنند؛ چه روشن کردن قهوه ساز در زمان طلوع خورشید باشد، چه خاموش کردن چراغ‌ها در هنگام ترک منزل یا چشمک زدن چراغ‌ها در هنگام بروز نشتی آب. دی-لینک و IFTTT کاملاً با یکدیگر هماهنگ هستند و به‌وسیله آن می‌توانید بدون هیچ‌گونه پیچیدگی در راه‌اندازی یا برنامه‌نویسی منزلتان را خودکار نمایید.
استفاده از IFTTT ساده، ادراکی و جالب است. با بی‌نهایت روش خلاقانه می‌توانید اپلیکیشن ها، وب‌سایت‌ها و دستگاه‌هایی که دوست دارید را به یکدیگر متصل کنید، اما شما چطور- این کار را می‌کنید؟

 


[list icon=”momizat-icon-bullhorn” ]کلیـک کـنید و به کـانال مجلـه در تلگــرام بپیـوندید[/list]