بازدید و بررسی قبل از انتخاب نوع گیت فروشگاهی بخش اول

 

– در نظر گرفتن صنف فروشگاه

در بسیاری از موارد به دلیل نا آشنایی مردم به گیت های فروشگاهی بررسی ها و الزامات اولیه در انتخاب دزدگیر فروشگاهی مناسب از سوی کاربر انجام نمیشود. صنف فروشگاه یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین  آیتم ها قبل از انتخاب دستگاه میباشد. در مورد برخی از صنوف مختلف شما چاره ای جز انتخاب یک نوع دستگاه خاص ندارید. ولی در بسیاری از موارد هم کاربر حق انتخاب وسیعتری دارد و بر اساس مولفه های مختلف می تواند هر دو نوع متداول گیت فروشگاهی را انتخاب نماید. اساس کار گیت های فروشگاهی RF  و AM باعث این تفاوتها می باشد و کاربر بایستی بر همین اساس انتخاب مناسب را داشته باشد و بتواند بهترین استفاده را از گیت فروشگاهی خود ببرد.

به عنوان مثال فروشگاههای کتاب، پلاسکو، مصنوعات غیر فلزی، هایپر مارکت  و … به طور قطع مجبور به استفاده از سیستم RF می باشند. ولی در عوض فروشگاههای: ساعت، آرایشی و بهداشتی، عطر و ادکلن، لوازم کادویی و لوازم خانگی، موبایل و تبلت و … می بایستی از گیت AM استفاده نمایند. این دسته بندی بر اساس نوع کالاهای داخل فروشگاه و اکثرا بر اساس قابلیت های لیبل هر نوع از گیت های فروشگاه RF و یا AM می باشد.البته در این دسته بندی یک استثنا هم وجود دارد و آن هم فروشگاههای موسوم به هایپر مارکت می باشد که در مطلبی جدا به طور کامل در ارتباط با این موضوع تبادل نظر خواهیم کرد.

البته در مورد برخی از فروشگاهها که البته اصلی ترین کاربران گیت های فروشگاهی هستند یعنی صنف پوشاک و کیف و کفش هر دو نوع گیت فروشگاهی می تواند به سهولت مورد استفاده قرار گیرد. حال در مورد اینکه گیت فروشگاهی RF بهتر است یا AM در مطالب بعدی بحث خواهیم کرد.

 


[list icon=”momizat-icon-bullhorn” ]کلیـک کـنید و به کـانال مجلـه در تلگــرام بپیـوندید[/list]