در هنگام خرید منبع تغذیه یا دستگاه UPS یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب آنها میزان برق مصرفی دوربین مداربسته و تجهیزات نظارتی می باشد. اطلاع از مشخصاتی مانند میزان برق مصرفی قطعات مختلف سیستم مداربسته ، ولتاژ و آمپر مورد نیاز آنها ما را در انتخاب هر چه بهتر دستگاه UPS ، باتری و منبع تغذیه مناسب کمک خواهد کرد.

این اطلاعات معمولا در برگ مشخصات فنی دوربین درج شده است و با مراجعه به آن می توانید به این اطلاعات دست پیدا کنید. اما گاهی اوقات ممکن است محصول تهیه شده توسط شما فاقد این اطلاعات باشد و شما از این مشخصات آکاهی نداشته باشید ، در این مطلب قصد داریم شما را با مشخصات معمول این قطعات و عوامل مهم در میزان انرژی مصرفی این قطعات آشنا نماییم.

عوامل مهم در تعیین میزان برق مصرفی دوربین مداربسته

نوع دوربین مداربسته : ثابت یا گردان بودن دوربین مداربسته یکی از عواملی است که میزان برق مصرفی دوربین را مشخص می کند ، دوربین های مداربسته گردان علاوه بر برق مصرفی توسط چیپ تصویر و ال ای دی IR نیاز به انرژی برای به حرکت در آوردن دوربین دارند و برق بیشتری نسبت به نوع ثابت خود مصرف می کنند.

چیپ تصویر دوربین مداربسته : یکی از عوامل مهم در تعیین میزان برق مصرفی دوربین مداربسته نوع چیپ تصویر آن می باشد. چیپ های تصویر از نوع CCD انرژی بیشتری نسبت به نوع CMOS مصرف می کنند.

دید در شب دوربین و تعداد ال ای دی های IR : سیستم دید در شب ، تعداد و اندازه ال ای دی های IR دوربین مداربسته یکی از فاکتورهای دیگر در تعیین برق مصرفی دوربین می باشند.

میزان برق مصرفی توسط دوربین مداربسته چقدر است ؟

همانطور که گفته شد یکی از عوامل مهم در تعیین میزان جریان مصرفی توسط دوربین مدار بسته ، ثابت یا گردان بودن دوربین می باشد. توان مصرفی توسط دوربین های ثابت با چیپ تصویر CCD حداکثر ۷٫۵ وات و دوربین های ثابت با چیپ تصویر CMOS معمولا عددی زیر ۵ وات می باشد. ( این اعداد برای دوربین های مداربسته متداول موجود در بازار با دید در شب با مسافت ۳۰ متر می باشد )

دوربین های مداربسته گردان یا Speed Dome همانطور که گفته شد به دلیل اجزا متحرک خود مصرف برق بیشتری نسبت به نوع ثابت دارند. این دوربین ها با توجه به مشخصاتی مانند سرعت و نوع موتور ، نوع دوربین و مشخصات خود مصرف برقی در حدود ۱۰ تا ۴۰ وات دارند. این اختلاف مصرف نسبت به دوربین های ثابت در هنگامی که موتور کار می کند ایجاد می شود ، اگر دوربین در حالت ثابت قرار داده شده باشد میزان مصرف دوربین عددی در حدود نوع ثابت آن خواهد بود.

میزان آمپر مورد نیاز دوربین مداربسته چقدر است ؟

دوربین مداربسته ثابت به یک منبع تغذیه ۱۲ ولت برای تامین انرژی نیاز دارد. این دوربین ها با توجه به اینکه میزان توان مصرفی دوربین حداکثر عددی زیر ۱۰ وات می باشد ، میزان جریان مصرفی دوربین به آمپر عددی بین ۰٫۵ تا ۱ آمپر می باشد.

دوربین مداربسته گردان با توجه به قسمت مکانیکی خود به منبع تغذیه ای ۲۴ ولتی نیاز خواهد داشت. این دوربین ها با توجه به توان مصرفی خود که حداکثر ۴۰ وات می باشد ، میزان جریان مصرفی توسط آنها حداکثر ۲ آمپر خواهد بود.

البته به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام خرید منبع تغذیه برای دوربین های مداربسته به مشخصات مندرج بر روی آنها بسنده نکنید ، بعضی از این مشخصات به صورت غیر واقعی بر روی محصول درج می شود و ممکن است شما را دچار مشکل سازند ، برای جلوگیری از این مشکلات منبع تغذیه دوربین مداربسته خود را از مراکز معتبر تهیه نمایید.

منبع: Nezarati.ir

[lightbox thumb=”http://mag.ipmcctv.com/wp-content/uploads/2016/05/channel-telegraaam.jpg” link=”https://telegram.me/ipmcctv”]