ipmkala

از میان سیستم های دزدگیر ، انتخاب مناسبترین آن با توجه به تفاوت میان سیستم های دزدگیر فروشگاهی AM و RF

  1. تکنولوژی
  2. کارآمدی
  3. قیمت
  4. پایداری

از میان سیستم های دزدگیر دو نوع از سیستم های رایج دزدگیر فروشگاهی موجود در بازار سیستم دزدگیر RF و سیستم دزدگیر AM می باشد. تکنولوژی به کار رفته در ساخت سیستم های دزدگیر مختلف، متفاوت است. به همین علت نحوه کار کرد  این سیستم های دزدگیر  تا حدی با هم  تفاوت دارد. در این میان هر یک از سیستم های دزدگیر فروشگاهی  مزایا و معایب خاص خود را دارد و همین امر موجب می شوند از میان سیستم های دزدگیر نتوان به راحتی یک سیستم را انتخاب نمود.

سیستم دزدگیر فروشگاهی RF

از میان سیستم های دزدگیر ، سیستم دزدگیر فروشگاهی RF عموما بین فرکانس ۱٫۷۵ تا ۹٫۵ قرار دارند که رایج ترین فرکانس موجود در سیستم های دزدگیر RF 8.2  می باشند. خنثی کردن لیبل های RF عمدتا  با ایجاد سوراخ بر روی آنها، پاره کردن و یا گذراندن آنها از روی  دستگاه خنثی کننده صورت می گیرد.

از میان سیستم های دزدگیر ، سیستم های دزدگیر فروشگاهی RF  از محبوب ترین سیستم های موجود در بازار بشمار می روند. لیبل های سیستم های دزدگیر RF در مقایسه با لیبل سیستم های دزدگیر AM , EM  قیمت بسیار مناسب تری دارد، بنابراین برای فروشگاه ها مانند سوپر مارکت ها که ماهیانه مصرف بالای لیبل دارند، بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر اند. لیبل های دزدگیر RF  در مقایسه با لبیل های دزدگیر AM نازکتر و انعطاف پذیر تر است بنابراین برای استفاده بر روی محصولات بیشتری مناسب تر اند.

سیستم های دزدگیر فروشگاهی AM

از میان سیستم های دزدگیر، فرکانس سیستم های دزدگیر AM  ۵۸KHZ است . لیبل های سیستم های دزدگیر AM ضخیم تر و گران تر از  لیبل های سیستم های دزدگیر RF است . مزیت اصلی لیبل های AM نسبت به لیبل هایRFاین است که با آلومنیوم و ورقه های آنادایز بکار رفته در بسیاری محصولات خنثی نمی شوند به همین علت برای فروشگاه های لوازم آرایش بسیار مناسب اند. مزیت تگ های سیستم های دزدگیر AM  نسبت به RF این است که با هیچ یک از فلزات به جز آهن و استیل خنثی نمی شوند از مزیت دیگر سیستم های دزدگیر AM  این است که با سیستم های مجاور تداخل بسیار کمتری دارد و نویز پذیری آن در بسیاری از محیط ها نسبت به RF کمتر است.

سیستم های دزدگیر RF

 

سیستم های دزدگیر AM
در فرکانس های مختلفی موجود می باشدکه رایج ترین آن ۸٫۲MHZ است. در فرکانس ۵۸ KHZ می باشد.
ارزانتر از سیستم های Am اند قدرت تشخیص بیشتری دارند.
امکان استفاده از تگ و لیبل وجود دارد. بوق خطا و تداخل کمتری دارند.
………………….. امکان استفاده با تگ و لیبل وجود دارد

 

[lightbox thumb=”http://mag.ipmcctv.com/wp-content/uploads/2016/05/channel-telegraaam.jpg” link=”https://telegram.me/ipmcctv”]