دوربین مداربسته

کابل های اترنت برای انتقال داده به کار می روند و PoE(Power over Ethernet) تکنولوژی است که عبور جریان برق از کابل ها را ممکن می سازد. برق از طریق سوئیچ PoE تامین شده و از طریق دو رشته سیم از کابل اترنت، عبور می کند.

برای ولتاژ  زیاد معمولا از کابل های cat5 یا بیشتر و برای زمانیکه سطح ولتاژ  پایین است،  از کابل های cat 3 استفاده می شود.

سوئیچ شبکه یک دستگاه تحت شبکه است که بخش های شبکه را به هم متصل م کند. سوئیچ PoE یک دستگاه اتصال است که می تواند برق و data را با هم حمل کند و زمانیکه منبع تغذیه برای دستگاهی که نیاز به برق دارد فراهم نباشد، بسیار ارزشمند و گرانبهاست. دوربینهای CCTV متصل به اینترنت و LAN وایرلس بهترین مثال برای این مورد هستند.

USB نیز می تواند برق و data را انتقال دهد .اما در میزان انتقال و مسافتی که انتقال انجام می شود ، محدود است.از مزایای دیگر سوئیچ PoE می توان به استفاده از یک متصل کننده (RJ45) اشاره کرد در حالیکه در مقابل، USB ها از متصل کننده های گوناگون دیگری استفاده می کنند.

استفاده اولیه سوئیچ PoE در شرایطی است که ولتاژ  AC در دسترس و یا مقرون به صرفه نیست و USB هم نمی تواند مناسب باشد. با این وجود، حتی زمانیکه AC در دسترس و USB قابل استفاده باشد، سوئیچ PoE دارای مزایای خاصی است:

*کابل اترنت مسی میتواند برنامه های کاربری تا ۱۰۰ گیگابایت را پشتیبانی کند در حالیکه این میزان برای  USB2.0 حداکثر ۴۵۰ مگابایت می باشد.

*استانداردهای نیروی AC کشورهای مختلف، متفاوت است و این موضوع زمانیکه دستگاه ساخت یک کشور در کشور دیگری مورد استفاده قرار می گیرد، مشکل ساز خواهد بود، اما PoE چنین مشکلاتی را در بر نخواهد داشت.

*سوئیچ PoE می تواند مستقیما از باطری ویا منبع تغذیه  بیرونی تغذیه کند و این موضوع زمانیکه  AC غیر قابل اعتماد است، بسیار مفید می باشد.

*میزان ماندگاری اترنت بیشتر است، بنابراین دستاورد تجربه در محیط های مختلف را می توان مستقیما به سوئیچ PoE نسبت داد.

*نیرو می تواند در انتهای کابل و یا برای سهولت قرارگیری تامین منبع نیرو ، توسط یک خروجی تامین شود.

*حتی کابل های با کیفیت cat 5 هم از رابط  USB و سیم AC که هیچ مطابقتی با ساخت کد های مورد نیاز ندارند، بهتر هستند.

*سوئیچ PoE نسبت به USB ، برای کاربرد هایی چون تکنولوژی VoIP گزینه مناسب تری است.

 

 

کاربردهای سویچ PoE

 

دستگاه های سوئیچ PoE در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند ، مثل:

دوربینهای امنیتی تحت شبکه

تلفنهای VoIP

اکسس پوینت های بی سیم

روتر های شبکه

وب کم های شبکه

دستگاه های صنعتی مانند مترها ، سنسورها و کنترل ها

اکسس کنترل هایی که از  کارت ورودی الکترونیکی استفاد می کنند

دستگاه های فروش از راه دور

[lightbox thumb=”http://mag.ipmcctv.com/wp-content/uploads/2016/05/channel-telegraaam.jpg” link=”https://telegram.me/ipmcctv”]