CCTV وظایف مختلفی در حوزه های متفاوتی را بر عهده دارد. گاهی وظیفه این دوربین ها چک کردن یک کودک در اتاقش است و گاهی رصد کردن فعالیت های مختلف را در یک بنگاه تجاری. بنابراین نوع کابلی که برای دوربین ها استفاده می شود با توجه به کاری که انجام می دهد متفاوت است. در حقیقت طراحی سیستمCCTV شما به نوع داده ای بستگی دارد که در کابل ها فرستاده شود.

کابل کوکسیالBNC

کابل کوکسیال از یک سیم فلزی قرارگرفته در یک غلاف غیر رسانا بنام دی الکتریک تشکیل شده است،که خود در یک بدنه مسی و یا آلمینیومی قرار دارد و در نهایت,دور این بدنه غلاف دی الکتریک دیگری قرار دارد.در دو طرف این کابل ها ,رابطBNC  قرار دارد، مقاومت این کابل ها باید در حدود ۷۵ اهم باشد.این کابل ها در اندازه های مختلف موجود هستند که به آن شماره هدایت رادیویی گفته می شود.هر چقدر فاصله ارسال سیگنال بیشتر باشد, به هدایت رادیویی بالاتر نیاز است.

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2016/05/bnc.jpg”]

کابل سیامی

در صورتی که در سیستم های حفاظتی و یا نظارتی شما اتصالات دور وجود داشته باشد، باید کابلی در نظر گرفته شود که علاوه بر ارسال سیگنال تصویری قادر به برق رسانی هم باشد. این کابل ها که کابل سیامی نامیده می شود معمولا با RGشماره ۵۹ استفاده می شوند که متشکل از یک کابل کوکسیال دارای دو رابطBNC در دو طرف خود و همچنین دو سیم رشته ای برای برق رسانی می باشد.

اگر دوربین به نمایشگر دارای RCA که دارای ورودی است متصل شود,باید از کابل های سه سیمه RCAاستفاده کنید که هر کدام نقش خاص خود را دارند یعنی سیم سفید برای ارسال صدا,سیم زرد برای ارسال تصویر و گاهی سیم قرمز برای ارسال برق dcاست که دو اتصال نر و مادگی در دو انتهای آن وجود دارد. نکته ای که باید خیلی به آن دقت کرد این است که چون این کابل های RCA مانند کابل های کوکسیال دارای غلاف نیستند نمی توان از آنها در محیط هایی دارای سطح بالای نویز رادیو فرکانسی استفاده کرد.

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2016/05/slide-2.jpg”]

کابل های DIN

برای دریافت سیگنال از بعضی از دوربین هایی که خروجی شش پین دارند باید از کابل BIN استفاده کرد.

در انتهای این کابل ها فیشی دارای شش پین یا چهار پین وجود دارد که بصورت دوار در سطح آن چیده شده اند.این پین هابرق ولتاژ DC, سیگنال صدا,تصویر و هشدار را می فرستند.از فواید این کابلها می توان به نصب آسان آن و اینکه می تواند در اتصالات صوتی دو طرفه استفاده شود؛ اشاره کرد.همچنین این کابل ها برا ی استفاده در سیستم های امنیتی دور بهترین گزینه محسوب می شود.

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2016/05/PVC_Cable_as_IEC60502IEC60331BS_6346DIN_VDE_027_2.jpg”]

 


[list icon=”momizat-icon-bullhorn” ]کلیـک کـنید و به کـانال مجلـه در تلگــرام بپیـوندید[/list]