محصولات و راه حل های Dahua به طور گسترده در بیش از ۱۸۰ کشور و منطقه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد تا بتواند نیازهای محیط هایی با شرایط اقلیمی خاص را مانند کوه های برفی، فلات ها، بیابان ها، تالاب ها، جنگل های بارانی و مناطق ساحلی را برآورده سازد. محصولات Dahua به منظور دستیابی به حداکثر کارایی در محیط هایی که طراحی شده اند، تحت آزمایشات دقیق قرار گرفته تا استانداردهای بسیار دشواری را که در اکثر موارد از عملکرد معمول صنعت بیشتر است قرار داده شوند. هدف این است که حداکثر قابلیت اطمینان از محصولات Dahua در حین انجام در این پروسه کاری به دست آید.

سختی: تحمل کردن ضربات و برخوردهای فیزیکی چه به صورت طبیعی یا توسط نیروی انسانی باشد.

راهکارهای نظارت تصویری Dahua، مانند شهر هوشمند و ساختمان هوشمند، به طور گسترده در بسیاری از کشورها در سراسر جهان استفاده می شود. دوربین های Dahua ممکن است در معرض تاثیرات فیزیکی قرار گیرند. برای مثال، هنگام نصب خارج از منزل، دوربین ها در معرض خطرات متعددی قرار میگیرند، از جمله ضربه هایی که توسط یک توپ بسکتبال، احتمال برخورد سنگ های کوچک که در باد های قوی ایجاد می شود، و همچنین امکان ایجاد خش برروی دوربین بخاطر بودن در معرض شاخه های درخت. دوربین های داخلی ممکن است با استفاده روزانه آسیب ببینند یا افرادی که عمدا آنها را پرت می کنند. همانطور که نتایج آزمایش نشان می دهد، دوربین های ضد ضربه Dahua، مقاومت خوبی در برابر چالش های مطرح شده را دارد، که نتیجه  آن کاهش هزینه تعمیر و نگهداری است.

اعتبار سنجی محصول: دوربین های بیرونی از آزمون IK10 استاندارد IEC62262) )عبور کرده اند که در آن توپ فولادی با وزن ۵ کیلوگرم از ۴۰ سانتی متر بالاتر ضربه ایی در پنج در سطح قرار گرفته است (از جمله ۳ ضربه به لنز). برای دوربین های داخلی، سطح آزمون بین IK06 تا IK10 هر دو استاندارد IEC62262))، که اکثر سناریوهای  مطرح شده را پوشش می دهد.

لرزش: بدون تأثیر بر طول عمر

در برخی موارد، دوربین های Dahua مجبورند در جایی با ارتعاش فرکانس بالا کار کنند. به عنوان مثال، مکان های نزدیک راه آهن، پل  ها با ماشین های تندرو ، و یا سازهای ستونی شکل. دوربین های Dahua نه تنها عملکرد صحیح را تضمین می کنند، بلکه قادر به حفظ همان طول عمر می باشند. حتی در شرایط سختی مانند حوادث اتومبیل، زمین لرزه یا طوفان، دوربین ها با ایمنی بالا متصل می شوند. با توجه به ساختارهای قوی آنها، احتمال صدمات ناشی از  افتادن دوربین های نیز از بین می رود.

اعتبار سنجی محصول: تمام دوربین ها در برابر فرکانس تا ۲۰۰ هرتز با شتاب ۱G از محورهای X، Y، Z برای ۴٫۵ ساعت تست شده اند تا اطمینان حاصل شود که آنها می توانند به طور معمول عمل کنند. برای اتصال دوربین های Dome ، برای اطمینان از این که حتی در بعضی از موارد دشوار سقوط نکنند، یک تست اضافی که سرعت لرزش را سه برابر می کندبر روی آن ها اعمال می شود، به این ترتیب دوربین های Dahua می توانند شرایط سخت چندین برابر بیشتر از حد میانگین استاندارد را تحمل کنند.

دما: قابلیت اطمینان ۱۰ درجه بالاتر از محدوده استاندارد

در بعضی موارد، دوربین های Dahua گاهی اوقات در محیط های بسیار گرم و انجماد قرار می گیرند، مانند کارخانجاتی که گرمای بسیاری در حین فعالیت در آن وجود دارد، یا انبارهای ذخیره سازی موادی که  باید خنک نگه داشته شوند و یا بیابان هایی که در طول روز داغ می شوند و در شب سرد می شوند. سرد شدن و گرما موجب انقباض و انبساط می شود که احتمالا طول عمر دوربین را کوتاه می کند. علاوه بر ساعتهای طولانی استفاده، دوربین نیز برای فعالیت در برابر این درجه سختی طراحی شده است و هزینه های تعمیر و جایگزینی آن را ذخیره می کند. یک مورد به صورت زیر نشان داده شده است دوربین Dahua DHI-SD6AE230F-HNI که هموار در کوه اورست ۵۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است.

اعتبار سنجی محصول: تمام دوربین های Dahua از طریق تست مداوم عملکرد و درجه حرارت پایین برای کمتر از ۱۶ ساعت استاندارد IEC62599-1) )با دمای مشخص شده برای تضمین عملکرد محصول بوده است. علاوه بر این، تمام دوربین های Dahua از تست های HALT (High Accelerated Life Test) و ALT استفاده می کنند تا اطمینان حاصل شود که دوربین ها می توانند به درستی درمحدوده ۵۰- تا ۸۰ درجه سانتی گراد، ۱۰ درجه فراتر از محدوده استاندارد (-۴۰ ℃ تا ۷۰ ℃) کار میکند.

رطوبت مانع کارتان نمی شود

دما و رطوبت شدید باعث تهدید جدی برای عملکرد روزمره دستگاه های پیچیده می شود. اما این مورد برای دوربین های Dahua صدق نمی کند. حتی زمانی که آنها در محیط های افراطی قرار می گیرند،مانند یک کوه برفی مانند کوه اورست، جنگل های بارانی گرمسیر مانند Rainforest آمازون یا یک صحرا مانند کویر Hobq، جایی که تغییرات آب و هوایی چشمگیر رخ می دهد.

ضد آب

دوربین های Dahua در مناطق و کشورها یی مانند هند شرقی، برمه و سیرالئون، که به دلیل بارش باران فراوان شناخته می شوند یا شهرهای آسیایی که بارندگی های یک هفته ای را تجربه می کنند، قادر به مقاومت در برابر بارش طولانی مدت و همچنین بارش های مصنوعی یا تصادفی هستند.

اعتبار سنجی محصول: دوربین های بیرونی مورد نیاز برای انجام آزمون های IPX6 یا IPX7 هستند. آزمون استاندارد IEC62262 IPX6 نیاز به سطح دوربین را با ۵ ± ۱۰۰ لیتر در دقیقه در ۳ دقیقه اسپری می کند. لازم به ذکر است که دوربین های Dahua برای حداقل ۱۰ دقیقه در شرایط مشابه، ۳ برابر سخت تر از استاندارد مورد آزمایش قرار می گیرند.

علاوه بر این، Dahua استانداردهای خود را که شامل آزمایشاتی است که در آن ۵ ± ۵ لیتر در دقیقه (معادل باران متوسط در فصل بارش بارانی) به مدت ۱۹۲ ساعت از بالا به دوربین ها اسپری می شود، توسعه داده است. در بالای تست ورود به آب، هر دوربین Dahua نیز باید از طریق یک تست هوا، برای اطمینان از اینکه آن را به اندازه کافی ضد آب کند.

حفاظت از خوردگی: چهار برابر استانداردهای بین المللی IEC

راه حل Dahua در فرودگاه نیاز به نصب دوربین ها در بندرگاه ها و فرودگاه هایی دارد که احتمالا مرطوب و شور هستند. اسپری نمک و اثرات الکتروشیمیایی ممکن است به خوردگی جدی روی سطوح فلزی منجر شود

اعتبار سنجی محصول: محلول آب شور ۵٪ NaCl و pH 6.5 تا ۷٫۲ به مدت ۲ ساعت اسپری شد، سپس آزمایش گرما ۴۰ و ۷۰ درجه حرارت برای ۱۶۶ ساعت در هر چرخه برای ۴ دوره در یک دوره ۲۸ روزه، عملکرد قابل توجه از استانداردهای بین المللی IEC چهار برابر شده است. این تلاش برای شبیه سازی محیط اسپری نمک در شهرهای ساحلی و شناسایی احتمالی دوربین تحت سایش فلز ممکن بود.

نتیجه گیری

دوربین های Dahua علاوه بر آزمایش های فوق نیز یک تست سقوط انجام دادند که خطر ات را کاهش می دهد. یک آزمایش طول عمر که وعده داده است حداقل ۴ سال زندگی در شرایط عادی؛ و یک تست مقاومت در برابر گرد و غبار به دست آوردن عملکرد بدون آسیب گرد و غبار. همه این تست ها Dahua را برای ارائه عملکرد پایدار برای مشتریان در سراسر جهان تضمین می کنند. Dahua برای نشان دادن مأموریت برای ایجاد یک جامعه امن تر و زندگی صحیح، همچنان بر روی «نوآوری، کیفیت و خدمات» تمرکز خواهد کرد تا به شرکا و مشتریان در سراسر جهان خدمت رسانی نماید.

منبع: داهوا ایران


[list icon=”momizat-icon-bullhorn” ]کلیـک کـنید و به کـانال مجلـه در تلگــرام بپیـوندید[/list]